Profil firmy

K založení firmy došlo 22.06.2001 bývalými zaměstnanci Severomoravské energetiky. V letošním roce tak slavíme již 16let působnosti na trhu.

Za toto období se firma EMONTAS, s.r.o. rozvinula, dostala se do podvědomí mnoha zákazníků, a stala se známou společností se širokým spektrem nabízených služeb a profesionálním přístupem.

Hlavní oblastí působnosti naší společnosti je Severní Morava, avšak zpracováváme zakázky i od firem působících mimo tento region.

Naše společnost má od počátku vzniku vytvořeny dvě divize, které vzájemně spolupracují. Jedna divize je v Olomouci a druhá v Zábřehu.

V roce 2003 naše společnost otevřela v Zábřehu velkoobchod elektromateriálu. Ten slouží pro naše zásobování a funguje i jako prodejna pro elektrofirmy z širokého okolí. 

V roce 2003 naše firma zavedla systém jakosti dle ČSN EN ISO 9001:2001.

Dalším významným krokem bylo v roce 2004 zřízení nové kanceláře v Olomouci. V témže roce jsme zakoupili areál bývalého zemědělského učiliště v Zábřehu (adresa: Havlíčkova 618/45, 78901 Zábřeh) , kam byla přemístěna kancelář i provozní prostory divize Zábřeh.

V roce 2005 došlo ke změně sídla společnosti na adresu kanceláře v Olomouci: 77211 Olomouc, Tř.Kosmounautů 989/8.

V roce 2006 jsme zakoupili areál v Olomouci - Hodolanech (ul.Jiráskova č. 7) a vytvořili kvalitní zázemí v lokalitě Olomoucka.

V roce 2007 jsme založili dceřinou společnost EMONTAS-SERVIS s.r.o., která zajišťuje výkopové práce, kontejnerovou i nákladní dopravu pro nás a pro jiné firmy.

V roce 2007 jsme zavedli systému managementu BOZP dle normy OHSAS 18001:2008.

Od roku 2007 jsme výhradním zástupcem polské firmy ATLAS Sp. z o.o. na dodávky kioskových trafostanic do České republiky.

V roce 2010 jsme založili společnost EMONTAS ENERGO, s.r.o., která bude zajišťovat elektromontážní práce v regionu Ostravska. 

V roce 2011 jsme provedli další významný krok k růstu a rozvoji společnosti zavedením environmentálního managementu ČSN EN ISO 14001:2005.

V roce 2012 jsme založili společnost EMONTAS GROUP s.r.o., která bude zajišťovat řízené protlaky pomocí moderního stroje pro horizontální vrtání Vermeer D16x20 II.

Firma EMONTAS, s.r.o. je oprávněna k napojování elektrických přípojek na síť a rovněž k práci na zařízení ČEZ Distribuce,a.s. Jsme Smluvním partnerem této společnosti, a zajišťujeme pro ni i její zákazníky stavby, přeložky, opravy a údržbu energetických zařízení.

Pomáháme rovněž při odstraňování poruch na zařízení ČEZ Distribuce - zejména při řešení kalamitních stavů.

V oblasti elektro dále pak zajišťujeme projekční činnost, komplexní inženýrskou činnost přes vyřízení stavebního povolení až po kolaudaci stavby.

Kvalitní materiální i technické zázemí nám umožňuje nabídnout široké spektrum činností v oblasti elektro a stavebně-montážních prací.

Naše obchodní jméno i firemní logo je zárukou spokojenosti zákazníka a kvality provedené práce.

Naše společnost poskytuje svým zaměstnancům dobré technické i materiální zázemí. Od svých zaměstnanců vyžaduje profesionální přístup a na druhou stranu nabízí odpovídající motivaci a solidní přístup. Umožňujeme profesní růst a vzdělávání zaměstnanců.

Kam pokračovat?